Fundacja oferuje wsparcie terapeutyczne (indywidualne i grupowe) dla dzieci i młodzieży w zakresie:
- warsztatów artystycznych z wykorzystaniem technik skutecznego uczenia się, pobudzających wrażliwość artystyczną oraz wyobraźnię twórczą,
- warsztatów kreatywności, w tym treningu metody Design Thinking wzmacniających empatię oraz twórcze rozwiązywanie problemów,
- terapii zajęciowej łagodzącej napięcia emocjonalne oraz problemy afektywne wywołane m.in. nadmiernym korzystaniem z nowoczesnych technologii u dzieci i młodzieży,
- warsztatów z zakresu historii informatyki i retrotechnologii budujących świadomość dziedzictwa technologiczno-informatycznego.
Oferowane wsparcie terapeutyczne ma na celu poprawę jakości funkcjonowania dzieci i młodzieży w życiu społecznym, rodzinnym oraz szkolnym.
Terapia zajęciowa to rodzaj terapii skupiającej się rehabilitacji dzieci, może pomóc osobom, które zmagają się z samoregulacją i przetwarzaniem sensorycznym.
Istnieją trzy rodzaje terapii zajęciowej:
- Ergoterapia – terapia poprzez pracę, terapia wykorzystująca zajęcia manualne;
- Socjoterapia – terapia wykorzystująca spotkania grupowe, towarzyskie;
- Arteterapia – terapia sztuką, terapia poprzez tworzenie lub obcowanie ze sztuką.
W obszarze realizacji zadań statutowych, podczas prowadzenia zajęć z dziećmi Fundacja wykorzystuje wszystkie rodzaje terapii łącznie.
Dodatkowo w zakresie działań terapeutycznych stosujemy autorski model integracyjny (prace programistyczne dzieci i młodzieży przekazywane w duchu retro)
- RetroCodeterapia – terapia informatyką twórczą, terapia poprzez tworzenie lub obcowanie z produkcjami demosceny i sztuką cyfrową.